Kazdağlarında özel bir kamp alanı “Darıdere”

Dağ deyince aklımıza ilk gelen olaylardan biri tabiat ile iç içe olarak kamp yapmak Kazdağları dünyanın en zengin çeşitliliğine sahip ve aynı zamanda dünyada ölçülebilen en temiz havalarından bir bölge… Kazdağlarında da geçtiğimiz yıllarda düzenlenerek insanların kullanımına açılan Darıdere tabiat parkı’nı siz değerli takipçilerimiz için tanıtmaya çalışacağız.

Darıdere Kamp Alanı Nerede?

Kazdağlarınada Narlı Köyü tarafında bulunan Darıdere Kamp Alanı İstanbula yaklaşık 4 saat mesafede, Bursaya 3 saat, İzmir’e de 2 saat mesafede yer almaktadır. Narlı Köyü ne navigasyon aracılığı ile ulaşarak kamp tabelalarını takip edebilirsiniz.

Darıdere Kampı

Dünyanın en temiz havalarından birisi Kazdağlarında bulunan kamp alanında yapılabilecek aktivitelerin aslında bir sınırı yok. Temiz hava, huzur dolu bir ortam, orman içinde doğa ile iç içe bir yaşam. Darıdere kamp alanının yakınında bulunan Şelale de vakit geçirebilir yada dağ tırmanışları yapabilirsiniz. Belirtmek isteriz ki bazı noktalarda telefonlarınız çekmeyecek. Bunu bir dezavantaj olarak düşünmeyin, aslında böyle bir yere tatile gittiğinizde ilk kurtulmanız gereken teknolojik aletler olacaktır.

Detaylar

Darı dere kamp alanına ulaşırken biraz bozuk yollardan geçiyorsunuz ancak büyük bir çim alana ulaşınca bu sıkıntıları unutyorsunuz. Kamp alanında Restoran, Karavan ve Çadır alanı, Çocuk bahçesi, futbol, basketbol sahaları gibi çeşitli alanlar var.

Kamp ve çadır alanlarının biraz altında bulunan gölette yaz aylarında serinleyebilirsiniz. Ayrıca çadır yada karavanı olmayanlar için ufak bir otel bulunmakla birlikte günübirlik ziyaretçiler içinde kullanıma açık masalar vardır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir